Discussion about this post

User's avatar
Lefter Adrian's avatar

Să luăm aminte

La părinte...

Asta da ținere de minte și-mi zic acum c-o să țin minte când mă minte fără să mai ia aminte clar țin minte și acum când mi se mișca un dinte doamne ce mai minte dar așa țin minte țin minte tot tot mai mult țin minte am o ținere de minte mai ales atunci când minte da ce minte vai știi cum o țin minte mai ales atunci când mă-ntreabă ea ții minte da de unde țin tot în mine ă.. vreau să spun în minte de ce să te mint că nu țin țin la tine cum țin minte că ți-am spus atunci acum dac-așa ții minte ah zi și tu ce minte stai că nu-i așa nu țin bine minte nu nu ține tu ba nu țin eu acum lasă că și-așa nu-mi amintesc dar chiar așa era așa s-a întâmplat țin minte bine da e totul clar ca și acuma da așa țin minte exact așa a fost o țin minte îmi amintesc perfect și țin minte cum te aprindeai ha ha ți se zicea ținere de minte asta clar țin minte țin minte că ți-am zis ia aminte asta chiar țin minte și mai țin minte acea ținere de minte când îmi spuneai stai așa mă chemă mama țin minte cum spuneai da da dar mă cheamă mama

Na.

Madame Giulia's avatar

foarte frumos scris. ma simt nostalgica acum, si eu tin minte primul sarut, visinul din fata casei, guma de 50 de bani de la Nea Giubica. voi ramane mereu "Gumita"

2 more comments...

No posts

Ready for more?